Dane kontaktowe:

  • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
  • rehabilitacja: tel 505 034 909
  • adres: al. Marszałka J. Piłsudskiego 133D lok. 305A, 92-318,  Łódź
  • nr konta: 
    98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Integracja – sztuką wobec niepełnosprawności 2

Oddział Łódzki PTSR wraz z Oddziałem Warszawskim w terminie 01.01.2015 - 31.12.2015 realizuje projekt pn. „Integracja – sztuką wobec niepełnosprawności 2”, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach projektu zostaną zorganizowane cztery sześciodniowe, integracyjne, warsztaty arteterapeutyczne. Warsztaty skierowane są do 128-ciu czynnie działających, uzdolnionych artystycznie członków oddziałów PTSR z terenu całej Polski. 

W ramach każdego z czterech warsztatów zorganizowane będą zajęcia arteterapeutyczne prowadzone przez terapeutę zajęciowego oraz wyjazdy plenerowe.

Rekrutacja odbywa się zarówno w siedzibie Lidera jak i Partnera. Lider prowadzi rekrutację na terenie następujących województw: łódzkie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodnio-pomorskie. Partner prowadzi rekrutację na terenie województw: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie.

Pierwszym etapem rekrutacji jest wypełnienie karty zgłoszeniowej do projektu. Jest ona do pobrania na stronach internetowych Oddziałów realizujących projekt lub osobiście w ich biurach. O udziale w warsztatach decydować będzie kolejność przysyłanych/dostarczonych osobiście kart zgłoszeniowych. Osoba zainteresowana udziałem w projekcie może wziąć udział tylko w jednym z czterech proponowanych warsztatów.

Osoby chętne do udziału w projekcie w chwili przystępowania do projektu będą musiały spełniać następujące warunki:

- posiadać orzeczenie o stopniu umiarkowanym lub znacznym niepełnosprawności,

- mieć zdiagnozowane stwardnienie rozsiane - potwierdzone oświadczeniem beneficjenta oraz zaświadczeniem od lekarza i/lub kartą informacyjną ze szpitala,

- podpisać oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 

Projekt współfinansowany ze środków środków PFRON