Dane kontaktowe:

 • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
 • rehabilitacja: tel 505 034 909
 • adres: al. Marszałka J. Piłsudskiego 133D lok. 305A, 92-318,  Łódź
 • nr konta: 
  98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością

Zapraszamy do udziału w Programie „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” – edycja 2020-2021.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

 1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
 2. osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności albo orzeczeniem równoważnym 

poprzez możliwość udzielenia im doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi  opieki wytchnieniowej.

Program ma na celu zapewnić:

 1. czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.
 2. wzmocnienie osobistego potencjału oraz ograniczenie wpływu obciążeń psychofizycznych związanych ze sprawowaniem opieki poprzez wsparcie psychologiczne lub terapeutyczne,
 3. podniesienie poziomu kompetencji dotyczących wsparcia osoby niepełnosprawnej poprzez naukę technik wspomagania, pielęgnacji, prowadzenia działań rehabilitacyjnych w warunkach domowych oraz objęciem specjalistycznym poradnictwem w zakresie psychologicznych i społecznych aspektów wsparcia osób  z niepełnosprawnością, zagadnienia profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie poniższych dokumentów i dostarczenie do biura:

 • załącznik nr 1 - karta zgłoszenia do Programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością”,
 • załącznik nr 2 - karta oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej skali FIM, którą uzupełnia lekarz rodzinny/ lekarz rehabilitacji medycznej/fizjoterapeuta/pielęgniarka
 • załącznik nr 3 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych,
 • ksero aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Program skierowany jest do 60 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami z niepełnosprawnością posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z  przyznaniem pomocy  w formie opieki wytchnieniowej.

Program „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” – edycja 2020-2021 jest realizowany w ramach środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Całkowity koszt inwestycji i wartość dofinansowania Programu wynosi 745 800,00 zł

Przyjmowanie zgłoszeń:

Biuro Projektu: PTSR Oddział w Łodzi
ul. ks. bpa W. Tymienieckiego 18, 90-349 Łódź
tel.42 649 18 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu:

 • załącznik nr 1 - karta zgłoszenia do Programu ,
 • załącznik nr 2 - karta oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej,
 • załącznik nr 3 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych.