Dane kontaktowe:

 • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
 • rehabilitacja: tel 505 034 909
 • adres: al. Marszałka J. Piłsudskiego 133D lok. 305A, 92-318,  Łódź
 • nr konta: 
  98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Szansa na lepsze jutro

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia osób chorych na SM poprzez wypracowanie i wdrożenie na reprezentatywnej grupie 70 osób po 60 roku życia, zamieszkujących teren woj. łódzkiego, kompleksowego programu rehabilitacji osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Główne działania realizowane w ramach projektu to:

 • organizowanie kompleksowej rehabilitacji (rehabilitacja w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym, rehabilitacja w sali stowarzyszenia, rehabilitacja w domu chorego),
 • prowadzenie konsultacji psychologicznych,
 • prowadzenie konsultacji neurologicznych,
 • usługi pielęgniarki i dietetyka.

Rehabilitacja w domu chorego prowadzona jest przez fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do każdej niepełnosprawnej osoby, chorej na SM, wymagającej stałej opieki.

Rehabilitacja w Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńczym - w ramach rehabilitacji każdy chory będzie miał możliwość skorzystania z nowoczesnych zabiegów rehabilitacyjnych: magnetronic, kinezyterapia, laser, masaż podwodny terraplus oraz zabiegów z zastosowaniem krioterapii ogólnoustrojowej (leczenie ciała za pomocą temperatur rzędu -70°C do -170°C).

Rehabilitacja w sali stowarzyszenia odbywa się pod opieką fizjoterapeuty. Chorzy skorzystają ze zgromadzonego sprzętu rehabilitacyjnego: innowacyjny System Medyczny Unittron pmf (komputerowy zestaw urządzeń do terapii i rehabilitacji działający na zasadzie pulsującego pola elektromagnetycznego), steppery, wioślarz, massager, bieżnia, rotor do ćwiczeń kończyn dolnych, stół do masażu, stół do ćwiczeń manualnych, drabinki, materace oraz z zabiegów na Fotelu Masującym iJoy-100.

W celu osiągnięcia kompleksowości wsparcia każdy chory będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy pielęgniarki i dietetyka:

 • Usługi pielęgniarskie - zadaniem pielęgniarki jest pomoc osobom chorym leżącym i ich opiekunom bezpośrednio w warunkach domowych w czynnościach życia codziennego i utrzymaniu prawidłowej higieny chorego (np. nauka prawidłowego mycia, karmienia, zapobiegania odleżynom, itp.)
 • Usługi dietetyka - istotną rolę w SM odgrywa prawidłowa dieta, która pomaga kontrolować wagę, zmniejszyć uczucie zmęczenia, utrzymywać prawidłowe funkcjonowanie pęcherza i jelit, zmniejszyć ryzyko problemów ze skórą (w tym także odleżyn), wzmocnić serce oraz zwiększyć sprawność stawów. Spotkania z dietetyczką odbywają się raz w miesiącu w siedzibie PTSR lub indywidualnie, po uprzednim zgłoszeniu, w domu chorego.

Projekt współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich