Dane kontaktowe:

  • e - mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • sekretariat: tel/fax 42 649 18 03
  • rehabilitacja: tel 505 034 909
  • adres: al. Marszałka J. Piłsudskiego 133D lok. 305A, 92-318,  Łódź
  • nr konta: 
    98 1440 1231 0000 0000 0342 2356

 

 

 

Zaprogramowani na pomaganie - zajęcia grupy wsparcia

W dniu 22 czerwca 2016 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Łodzi odbyły się zajęcia grupy wsparcia dla osób ze stwardnieniem rozsianym w ramach realizowanego projektu „Zaprogramowani na pomaganie” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

W spotkaniu uczestniczyło 10 osób ze stwardnieniem rozsianym z terenu woj. łódzkiego. Grupę wsparcia poprowadziła psycholog p. Katarzyna Szadkowska. 

Celem grup wsparcia była:

  • wymiana doświadczeń oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań,
  • odbudowa motywacji oraz wiary we własne siły,
  • wzajemna pomoc w rozwiązywaniu wspólnych problemów osób o podobnych doświadczeniach życiowych,

Warsztaty były świetną okazją do uporządkowania oraz sprecyzowania tego na czym najbardziej nam zależy. Podczas warsztatów, uczestnicy w atmosferze wzajemnego wsparcia i zrozumienia, w towarzystwie osób z podobnymi wyzwaniami, mogli zaplanować swoją przyszłość. To bardzo istotny, a równocześnie przyjemny i ekscytujący proces. Na warsztatach poruszano kwestię kontrolę nad swoim życiem i świadomego nim zarządzania tak, by było spełnieniem twoich marzeń. Warsztaty stworzyły możliwość nauczenia się ciekawych rzeczy w praktyczny sposób. To również możliwość spojrzenia na swoje życie z innej, szerszej perspektywy i wypróbowania wielu ciekawych technik, służących poprawie jakości życia. Zajęcia zbudowane były w oparciu o rozmaite interaktywne ćwiczenia, odbywają się w niewielkim gronie, co sprzyjało powstaniu miłej, ciepłej atmosfery. Dla wielu osób z SM była to również okazja poznania kogoś o podobnych zainteresowaniach i podzielenia się własnymi doświadczeniami. 

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych!!!